czwartek, 20 lutego 2014

Zagłówek łóżka inaczej :)

W mojej sypialni króluje solidne drewniane łóżko bez zagłówka. Wczoraj pomyślałam, że fajnie byłoby mieć zagłówek przy łóżku tylko taki uniwersalny, który mogę modyfikować właściwie bez ograniczeń - czasami moje zamiłowanie do zmian mnie samą zaskakuje, a co dopiero moi bliscy mają powiedzieć ;)
I wymyśliłam taki zagłówek a jakże. Kupiłam karnisz, a właściwie wszystkie elementy oddzielnie, czyli: rurkę, dwa wsporniki i dwa zwieńczenia do rurki. Wsporniki musiałam trochę skrócić, bo za bardzo odstawałyby od ściany. Potem pomiar, żeby równo wisiał, dwie minuty pracy wiertarką i karnisz zawisł :)


Na karnisz założyłam dwie poduchy z szelkami i tak oto powstał zagłówek.


Oczywiście na poduchach ani świat ani pomysły się nie kończą. Można powiesić na nim różne zawieszki dopasowane stylem do naszej sypialni albo takie, które nam się po prostu podobają. Można przewiesić pled lub jakąś inną dekoracyjną tkaninę. Jeśli nie mamy szafek nocnych można też zawiesić różnego typu organizery i mamy pod ręką okulary, książkę czy przytulankę ;) Można zawiesić girlandę, ozdoby świąteczne podczas świąt, zdjęcia na żabkach i tysiące innych pomysłów jeszcze zrealizować :)


Prosty karnisz, a cieszy :)

Pięknego dnia Kochani

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Rewelacja, tego pomysłu własnie potrzebowałam do swojej sypialni! Biorę się jutro do dzieła! :)

Izabela O pisze...

Świetny pomysł :)

Anonimowy pisze...

Super! To się nazywa pomysłowość i talent. Wielofunkcyjność zaskakująca. Czasami proste rozwiązania dają fenomenalne efekty:)